Jaipur

Jaipur


İnce ve düzgün kesilmiş kayrak taşlarının yatay diziliminden oluşan Jaipur modeli, modüler ve derzsiz yapısı sayesinde, usta olmayan kullanıcılar tarafından bile kolayca uygulanabilir. Her türlü iç ve dış mekâna risksiz bir şekilde uyum sağlayabilecek modern bir klasik… Hareketli yüzeyiyle tek düzelikten uzak ve her bir parçası özenle planlanmış Jaipur modern bir klasiktir. Derzsiz kullanımı ve kolay uygulamasıyla zahmetsizdir. İç ve dış mekanlarda hızlı çözümler sağlaması için tasarlanmış dekoratif taştır.

Açıklama

Dekoratif tuğla kaplama ürünleri genellikle iç mekanlarda tercih edilmektedir. Adından da anlaşıldığı gibi dekoratif amaçlı kullanılır. Ama dış mekanlar da dayanıklı taş kaplamalar ile kaplanabilir. Özellikle son zamanlarda tek bir duvar üzerinde dekoratif taş kaplama ürünlerini kullanmak oldukça popüler hale gelmiştir. Hatta renk olarak farklı renklerin oluşturulması bu popülerliği daha da artırmıştır. Ofis ya da ev ortamlarında dekoratif tuğla kaplama çeşitleri rahatlıkla kullanılabilir.

Dekoratif Tuğla Kaplamalar Nasıl Uygulanır?

Duvarlarda tuğla kaplama ürünleri kullanılırken uygulama aşamasında yüzey hazırlığı oldukça önemlidir. Özellikle taş gruplarındaki ağırlıklar yüzeyi daha da önemli yapmaktadır. Duvarda bir alçı ve boya işlemi varsa öncelikle çentikleme işlemi yapılır. Çentikleme işleminden astar uygulaması yapılır. Son aşamada ise çimento bazlı yapıştırıcılarla dekoratif tuğla örülmeye başlar.

Dekoratif tuğla Kaplamalarda Renkler

Dekoratif tuğla kaplamalarda renk çeşitliliği oldukça fazladır. Fakat, dekorlarda doğallığı korumak adına çok renkli modeller tercih edilmez. Genellikle doğal taş rengini gösteren kaplamalar kullanılır. Böylece kaplama ürünleri daha naturel bir hava vermektedir. İsteğe göre duvar kaplamaları üzerinde farklı boya uygulamaları da yapılmaktadır. Çünkü, dekoratif kaplama ürünlerinin pek çoğu boya yapılabilen kaplamalardır. Ama boya uygulamaları ürünlerdeki doğal havayı kapatmaktadır.

Bu sebeple, eğer doğal bir hava yansıtmak isteniyorsa boya uygulaması önerilmez. Aksine doğal taşlar verge dayanıklılık verge de görsellik açısından daha avantajlıdır. En çok tercih edilen renkler ise koyu renklerdir. Özellikle tek duvar üzerinde yapılan kaplamalarda diğer duvarları yansıtması için koyu renkler tercih edilir. Kiremit rengi ise diğer kaplama renkleri arasındadır. Television ünitesi arkasına renk uyumuna göre kaplama uygulaması yapılabilir.